Helsingin Kullervo 100 vuotta!

Satavuotias Helsingin Kullervo juhlisti taivaltaan lauantaina 28. syyskuuta. Merkkipäivän kunniaksi Kultsi järjesti kaikille avoimen tapahtuman kotikentällään Brahella.
Lue lisää »

Otteluohjelma

su
03.11
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: LePa/Igis 2 - 8 Kullervo/Überkleber
klo 16:30 Esport 1
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: SeniBootlex 6 - 2 Kullervo
klo 18:45 Hakaniemi AC 4
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kuulan Toivo 1 2 - 2 Kullervo/Akatemia
klo 19:15 Merihaka
la
09.11
Miesten Futsal-Vitonen: FC Kontu/A 6 - 3 Kullervo/Über
klo 14:00 Myllypuro AC 1
su
10.11
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo 1 - 3 Kuulan Toivo 1
klo 16:30 Hakaniemi AC 3
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Akatemia 4 - 2 Urkin Pallo
klo 18:00 Hakaniemi AC 4
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Überkleber 1 - 6 FC Zeppelin
klo 20:30 Myllypuro AC 7
su
17.11
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo 2 - 6 Kullervo/Akatemia
klo 16:30 Hakaniemi AC 3
la
23.11
Miesten Futsal-Vitonen: Kullervo/Über 4 - 5 Dynamo/1
klo 17:15 Hakaniemi AC 3
la
30.11
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: CLE/Wifi 2 - 3 Kullervo/Überkleber
klo 15:30 Hakaniemi AC 3
su
01.12
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Akatemia 2 - 1 Los Locos
klo 14:00 Hakaniemi AC 4
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kasikolmoset 3 - 2 Kullervo
klo 18:00 Hakaniemi AC 4
su
08.12
Miesten Futsal-Vitonen: FC Degis - Kullervo/Über
klo 14:45 Myllypuro AC 7
la
14.12
Miesten Futsal-Vitonen: Kullervo/Über - FC POHU/Simpsons
klo 13:00 Merihaka
su
15.12
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kasikolmoset - Kullervo/Akatemia
klo 14:15 Hakaniemi AC 4
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Überkleber - FC Deathspeed
klo 18:30 Myllypuro AC 6
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo - Farssi
klo 19:00 Hakaniemi AC 4
la
04.01
Miesten Futsal-Vitonen: Vesa - Kullervo/Über
klo 13:45 Merihaka
la
11.01
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kermaa - Kullervo/Überkleber
klo 13:00 Myllypuro AC 7
su
12.01
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: AC Karhuryhmä - Kullervo
klo 17:15 Hakaniemi AC 4
Miesten Futsal-Vitonen: Käpylä Maanantai - Kullervo/Über
klo 17:45 Myllypuro AC 7
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Akatemia - WildBoars
klo 20:00 Merihaka
la
25.01
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Überkleber - TSF
klo 12:30 Esport 1
su
26.01
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo - AC Itä-Spede
klo 18:30 Hakaniemi AC 4
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Farssi - Kullervo/Akatemia
klo 19:15 Merihaka
su
02.02
Miesten Futsal-Vitonen: Kullervo/Über - CLE
klo 18:00 Merihaka
su
09.02
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Urkin Pallo - Kullervo
klo 17:30 Merihaka
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Akatemia - Victorious Secret
klo 18:30 Merihaka
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Ug Darra - Kullervo/Überkleber
klo 19:30 Myllypuro AC 7
su
16.02
Miesten Futsal-Vitonen: Kullervo/Über - SAPA
klo 17:30 Latokartano LH 2
la
22.02
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Überkleber - Kruunun Urheilijat
klo 17:00 Hakaniemi AC 4
su
23.02
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo - Los Locos
klo 17:45 Hakaniemi AC 3
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: AC Karhuryhmä - Kullervo/Akatemia
klo 18:30 Hakaniemi AC 4
la
29.02
Miesten Futsal-Vitonen: Jokerit FC - Kullervo/Über
klo 18:00 Hakaniemi AC 3
su
01.03
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Akatemia - SeniBootlex
klo 11:15 Merihaka
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: WildBoars - Kullervo
klo 12:00 Merihaka
la
07.03
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: HUS Futsal - Kullervo/Überkleber
klo 18:30 Merihaka
su
08.03
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo - Victorious Secret
klo 11:00 Merihaka
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: AC Itä-Spede - Kullervo/Akatemia
klo 14:15 Merihaka
la
14.03
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Überkleber - FC Bischelona
klo 11:30 Merihaka

Sarjataulukot

Futsal Vitonen

O
V
T
H
M
+/-
Pst
1
FC Degis
2
2
0
0
16-6
+10
6
2
FC POHU/Simpsons
2
2
0
0
8-2
+6
6
3
FC Kontu/A
2
2
0
0
13-8
+5
6
4
Dynamo/1
2
2
0
0
12-10
+2
6
5
CLE
2
1
0
1
10-10
0
3
6
SAPA
2
0
1
1
10-11
-1
1
7
Jokerit FC
2
0
1
1
4-8
-4
1
8
Kullervo/Über
2
0
0
2
7-11
-4
0
9
Käpylä Maanantai
2
0
0
2
6-10
-4
0
10
Vesa
2
0
0
2
5-15
-10
0

Futsal harrastekakkonen, lohko 3

O
V
T
H
M
+/-
Pst
1
AC Karhuryhmä
4
4
0
0
17-6
+11
12
2
Kullervo/Akatemia
4
3
1
0
14-7
+7
10
3
Farssi
4
3
1
0
12-9
+3
10
4
Kuulan Toivo 1
4
2
1
1
8-6
+2
7
5
Los Locos
4
2
0
2
15-11
+4
6
6
WildBoars
4
2
0
2
12-13
-1
6
7
Kasikolmoset
4
2
0
2
9-17
-8
6
8
Victorious Secret
4
1
2
1
21-13
+8
5
9
AC Itä-Spede
4
1
1
2
13-17
-4
4
10
SeniBootlex
4
1
0
3
10-12
-2
3
11
Urkin Pallo
4
0
0
4
10-19
-9
0
12
Kullervo
4
0
0
4
7-18
-11
0

Futsal harrastekakkonen, lohko 1

O
V
T
H
M
+/-
Pst
1
FC Deathspeed
4
3
1
0
22-7
+15
10
2
FC Bischelona
4
3
1
0
12-8
+4
10
3
TSF
4
3
0
1
13-7
+6
9
4
FC Zeppelin
3
2
0
1
10-9
+1
6
5
Kruunun Urheilijat
3
2
0
1
10-5
+5
6
6
Kullervo/Überkleber
3
2
0
1
12-10
+2
6
7
HUS Futsal
4
1
0
3
16-19
-3
3
8
Ug Darra
3
1
0
2
7-8
-1
3
9
CLE/Wifi
4
1
0
3
15-13
+2
3
10
Kermaa
4
1
0
3
8-18
-10
3
11
LePa/Igis
4
0
0
4
6-27
-21
0