Helsingin Kullervo 100 vuotta!

Satavuotias Helsingin Kullervo juhlisti taivaltaan lauantaina 28. syyskuuta. Merkkipäivän kunniaksi Kultsi järjesti kaikille avoimen tapahtuman kotikentällään Brahella.
Lue lisää »

Otteluohjelma

su
03.11
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: LePa/Igis 2 - 8 Kullervo/Überkleber
klo 16:30 Esport 1
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: SeniBootlex 6 - 2 Kullervo
klo 18:45 Hakaniemi AC 4
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kuulan Toivo 1 2 - 2 Kullervo/Akatemia
klo 19:15 Merihaka
la
09.11
Miesten Futsal-Vitonen: FC Kontu/A 6 - 3 Kullervo/Über
klo 14:00 Myllypuro AC 1
su
10.11
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo 1 - 3 Kuulan Toivo 1
klo 16:30 Hakaniemi AC 3
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Akatemia 4 - 2 Urkin Pallo
klo 18:00 Hakaniemi AC 4
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Überkleber 1 - 6 FC Zeppelin
klo 20:30 Myllypuro AC 7
su
17.11
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo 2 - 6 Kullervo/Akatemia
klo 16:30 Hakaniemi AC 3
la
23.11
Miesten Futsal-Vitonen: Kullervo/Über 4 - 5 Dynamo/1
klo 17:15 Hakaniemi AC 3
la
30.11
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: CLE/Wifi 2 - 3 Kullervo/Überkleber
klo 15:30 Hakaniemi AC 3
su
01.12
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Akatemia 2 - 1 Los Locos
klo 14:00 Hakaniemi AC 4
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kasikolmoset 3 - 2 Kullervo
klo 18:00 Hakaniemi AC 4
su
08.12
Miesten Futsal-Vitonen: FC Degis 6 - 1 Kullervo/Über
klo 14:45 Myllypuro AC 7
la
14.12
Miesten Futsal-Vitonen: Kullervo/Über 1 - 5 FC POHU/Simpsons
klo 13:00 Merihaka
su
15.12
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kasikolmoset 2 - 4 Kullervo/Akatemia
klo 14:15 Hakaniemi AC 4
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Überkleber 3 - 5 FC Deathspeed
klo 18:30 Myllypuro AC 6
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo 4 - 9 Farssi
klo 19:00 Hakaniemi AC 4
la
04.01
Miesten Futsal-Vitonen: Vesa 5 - 3 Kullervo/Über
klo 13:45 Merihaka
la
11.01
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kermaa 1 - 3 Kullervo/Überkleber
klo 13:00 Myllypuro AC 7
su
12.01
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: AC Karhuryhmä 3 - 1 Kullervo
klo 17:15 Hakaniemi AC 4
Miesten Futsal-Vitonen: Käpylä Maanantai 3 - 2 Kullervo/Über
klo 17:45 Myllypuro AC 7
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Akatemia 1 - 2 WildBoars
klo 20:00 Merihaka
la
25.01
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Überkleber 1 - 6 TSF
klo 12:30 Esport 1
su
26.01
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo 3 - 5 AC Itä-Spede
klo 18:30 Hakaniemi AC 4
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Farssi 5 - 4 Kullervo/Akatemia
klo 19:15 Merihaka
su
02.02
Miesten Futsal-Vitonen: Kullervo/Über 6 - 10 CLE
klo 18:00 Merihaka
su
09.02
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Urkin Pallo 3 - 5 Kullervo
klo 17:30 Merihaka
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Akatemia 2 - 5 Victorious Secret
klo 18:30 Merihaka
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Ug Darra 3 - 2 Kullervo/Überkleber
klo 19:30 Myllypuro AC 7
su
16.02
Miesten Futsal-Vitonen: Kullervo/Über 3 - 7 SAPA
klo 17:30 Hakaniemi AC 3
su
23.02
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo 2 - 4 Los Locos
klo 17:45 Hakaniemi AC 3
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: AC Karhuryhmä 7 - 2 Kullervo/Akatemia
klo 18:30 Hakaniemi AC 4
la
29.02
Miesten Futsal-Vitonen: Jokerit FC 4 - 3 Kullervo/Über
klo 18:00 Hakaniemi AC 3
su
01.03
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo/Akatemia 5 - 4 SeniBootlex
klo 11:15 Merihaka
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: WildBoars 4 - 2 Kullervo
klo 12:00 Merihaka
la
07.03
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: HUS Futsal 5 - 1 Kullervo/Überkleber
klo 18:30 Merihaka
su
08.03
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: Kullervo 1 - 5 Victorious Secret
klo 11:00 Merihaka
Miesten harraste Futsal-Kakkonen: AC Itä-Spede 0 - 4 Kullervo/Akatemia
klo 14:15 Merihaka

Sarjataulukot

Futsal Vitonen

O
V
T
H
M
+/-
Pst
1
FC POHU/Simpsons
9
8
0
1
42-17
+25
24
2
FC Kontu/A
9
7
2
0
68-23
+45
23
3
CLE
9
6
1
2
44-37
+7
19
4
Jokerit FC
9
4
2
3
34-32
+2
14
5
Vesa
9
4
1
4
40-47
-7
13
6
FC Degis
9
4
0
5
32-39
-7
12
7
Dynamo/1
9
4
0
5
33-50
-17
12
8
Käpylä Maanantai
9
3
0
6
33-46
-13
9
9
SAPA
9
1
2
6
25-35
-10
5
10
Kullervo/Über
9
0
0
9
26-51
-25
0

Futsal harrastekakkonen, lohko 3

O
V
T
H
M
+/-
Pst
1
Farssi
11
9
2
0
47-27
+20
29
2
AC Karhuryhmä
11
9
1
1
48-16
+32
28
3
Victorious Secret
11
6
2
3
61-34
+27
20
4
WildBoars
11
6
1
4
39-38
+1
19
5
Kullervo/Akatemia
11
6
1
4
36-32
+4
19
6
Los Locos
11
6
0
5
50-43
+7
18
7
Kuulan Toivo 1
11
5
2
4
20-25
-5
17
8
AC Itä-Spede
11
5
1
5
31-33
-2
16
9
SeniBootlex
11
3
2
6
33-36
-3
11
10
Urkin Pallo
11
2
0
9
26-48
-22
6
11
Kasikolmoset
11
2
0
9
21-54
-33
6
12
Kullervo
11
1
0
10
25-51
-26
3

Futsal harrastekakkonen, lohko 1

O
V
T
H
M
+/-
Pst
1
FC Deathspeed
9
7
2
0
39-16
+23
23
2
TSF
10
7
1
2
39-19
+20
22
3
FC Bischelona
9
6
3
0
27-15
+12
21
4
Ug Darra
9
5
1
3
31-19
+12
16
5
Kruunun Urheilijat
8
5
0
3
30-21
+9
15
6
FC Zeppelin
9
3
2
4
23-31
-8
11
7
HUS Futsal
9
3
1
5
36-36
0
10
8
Kullervo/Überkleber
8
3
0
5
22-30
-8
9
9
Kermaa
9
2
1
6
23-31
-8
7
10
LePa/Igis
9
1
1
7
18-47
-29
4
11
CLE/Wifi
9
1
0
8
20-43
-23
3